Thursday, August 13, 2009

گروه موسیقی خوان هشتم در فرهنگسرای هنر به صحنه می‌رود.
گروه موسيقي خوان هشتم پس از اجرای موفق اسفند ۸۷ در فرهنگسرای نیاوران، مجددا در روزهای ۲۶ و ۲۷ مردادماه جاری، در فرهنگسراي هنر (ارسباران) به صحنه خواهد رفت.
خوان هشتم که اثری از مهدی اخوان ثالث با همین نام است، روایتی خاص و متفاوت دربارة کشته شدن رستم توسط نابرادری‌اش، شغاد، ارائه می‌دهد.
خوان هشتم در یک پارت هفتاد دقیقه‌ای و توسط ارکستری بیست و سه نفره اجرا می‌شود. در این اجرا سعی شده با تلفیقِ موسیقی کلاسیک غربی و موسیقی سنتی ایرانی و همینطور بهره‌گیری از نقالی فرمی جدید در اجرای کنسرت موسیقی تجربه شود. و برخلاف روال معمول که موسیقی در خدمت تئاتر است، این بار تئاتر در خدمت موسیقی قرار خواهد گرفت. به عبارت بهتر تماشاگران کنسرتی خواهند دید که تئاترِ موسیقی دارد.
رامین بحیرایی (خواننده)، حسین تفنگدار (کارگردان بخش نمایشی) و خداداد بحیرایی (راوی)، گروه را به سرپرستی و آهنگسازی وحید طارمی یاری می‌دهند.
علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کنسرت و چگونگی تهیة بلیت، می‌توانند با شماره تلفن‌های: ۲۲۸۷۲۸۱۸ و ۲۲۸۷۲۸۲۰ روابط عمومی فرهنگسرای هنر تماس بگیرند.لازم به ذکر است که به زودی آلبوم صوتی این اثر، با همین نام، توسط شرکت آوای باربد منتشر خواهد شد.

No comments: